Як заробити в інтернеті

Наше опитування

Найкращим заробітком в інтернеті вважаєте:
Всього відповідей: 325

Статистика

Що таке криптовалюта?

Що таке криптовалюта (біткоїн)? Просто про криптовалюти

Напевно, Ви, почувши про цей феномен задавалися питанням: що таке криптовалюта? З цієї статті Ви дізнаєтеся про це. Завдання даної статті - простою мовою пояснити непідготовленій людині, що це за «звір» і з чим його «їдять».

Отже, криптовалюта – це цифрова (не фізична, віртуальна) валюта, одиницею виміру якої є біт. Захист від підробки обумовлено шифруванням інформації, яку неможливо скопіювати (звідси і приставка – "крипто-" у назві валюти).

Виникає логічне запитання відмінності криптовалюти від електронної валюти на наших картах і гаманцях. Головна відмінність полягає в необхідності внести паперові гроші в банкомат, щоб отримати на рахунку електронні. Тим самим гроші лише змінюють свою форму, і не більше того.

Криптовалюта створюється виключно в мережі і не має нічого спільного з фізичним носіями. Як і нічого спільного з державною валютною системою. Тим не менш, це такі ж електронні гроші якими можна оплатити будь-які покупки і які можна конвертувати в паперові носії.

Створювати криптовалюту (даний процес іменується майнингом), може будь-яка людина, що має комп'ютер обчислювальною потужністю вище середнього і встановленим на нього спеціальним софтом.

Сам процес видобутку такої валюти полягає у вирішенні складних алгоритмів, на вирішення яких постійно потрібно все більше потужності. Вирішивши алгоритм видобувається монета, яка є набором зашифрованої інформації.

Але як довести наявність у тебе монети? Для цього служить так званий блокчейн – аналог облікового запису.

Зберігання криптовалют повністю децентралізовано, що дозволяє розподілити її по електронних гаманцях користувачів.

На початковому етапі «майнити» міг будь-який школяр на своєму старенькому ноутбуці. Тепер же будуються спеціальні ферми з величезними потужностями, метровими вентиляторами і товстими кабелями для живлення всього цього обладнання.

Ці властивості визначають як плюси так і мінуси цього виду валюти.

Плюси криптовалютМінуси криптовалют
 Добувати може будь-який охочий завдяки відкритому коду алгоритму
 Через відсутність регулюючих механізмів немає гарантій збереження електронних криптогаманців
 Повна анонімність власника і його транзакцій. Загальнодоступний тільки номер гаманця
 Відсутність гарантій збереження гаманців, механізми для регулювання не передбачені. Специфіка застосування призводить до надзвичайно великої волатильності

 Неможливість копіювання завдяки високій захищеності
 Негативне ставлення з боку державних регуляторів
 Завдяки емітуванню обмеженої кількості монет немає впливу інфляції
 Постійне зростання складності зводить нанівець рентабельність майнінгу на додатковому обладнанні.

 Цифровий банк, контроль транзакцій і платежів відсутня. Все максимально децентралізовано. 
 Вихід з ладу криптогаманця або втрата пароля до нього безповоротно призводить до втрати всіх наявних на ньому монет.


Біткоїн (BitCoin), як найвідоміша на сьогодні криптовалюта, також схильна до перерахованих вище переваг та недоліків. Історія і видобуток цієї валюти почалася в 2007 році після розробки унікального алгоритму Біткоїн. Майнінг йшов неквапливо, впровадженням, куди б то не було, не було сенсу займатися. Багато хто навіть не чули про таку валюту, а ті, хто чув, не могли зрозуміти, що це таке і для чого потрібно. Собівартість видобутку 1 монети тоді становила 0,1$. Ніхто і уявити не міг у що перетвориться ця затія, через 10 років.

Але через 3 роки стався прорив – одна з бірж дала можливість за невисоким курсом обміняти біткоїн і вивести готівкою. Підпільна торгівля також зацікавилася цим засобом розрахунків завдяки його анонімності. Все це призвело до стрімкого зростання інтересу до даного напрямку. Вартість монети вийшла на стабільний ріст, чому значною мірою сприяли трейдери. Це призвело до рекордної вартості біткоїна в 2017 році — майже 5000$ за монету. Далі падіння до рівня поточних цін в районі 4000$/1 біткоїн.

На 2017 рік капіталізація в 3,2 млрд доларів робить биткоїн найпоширенішою криптовалютою. Оплатити послуги і товари даною валютою можна вже в багатьох інтернет-магазинах. Обмін на інші валюти доступний в банкоматах. Все більше фінансових ринків та секторів економіки використовують криптовалюту для своїх цілей.

Але все ж у порівнянні з традиційними ринками, ринок криптовалют має скромні розміри, хиткий баланс і залежить від спекулятивних настроїв учасників, а це призводить до великої волатильності.

Форма входу

Пошук

Корисні сайти

Виведення біткоїнів через SWIFT