Як заробити в інтернеті

Наше опитування

Скільки, на Вашу думку, реально заробляти в інтернеті за місяць?
Всього відповідей: 658

Статистика

Що таке майнінг

Що таке майнінг криптовалют

Майнінг криптовалюти простими словами – це генерація нових монет, яка здійснюється в процесі виконання математичних розрахунків хеш-функцій для здійснення транзакцій вузлами криптовалютної мережі. Оскільки єдиного центру немає, для забезпечення швидкості виконання транзакцій і стабільної роботи пірингової мережі потрібні великі обчислювальні потужності.

У перекладі з англійської, майнінг це видобуток корисних копалин, за цією аналогією це видобуток криптовалют. На сленгу, майнерів називають шахтарями.

Емісія і Майнінг криптовалюти

В традиційних фінансових системах нові грошові знаки просто друкуються урядами країн, коли їм це потрібно. Але цифрові валюти з'являються інакше. Вони генеруються комп'ютерами, а цей процес називається "майнінг". У більшості систем кількість одиниць криптовалюти фіксоване і визначено заздалегідь. Дане правило діє не завжди, в Ethereum, Ripple, Namecoin та деяких інших цифрових валютах кінцеву кількість токенів не задано і може зростати в міру потреби ринку. Що ж стосується самої емісії, то найбільш відомим способом її здійснення є майнінг (PoW), що застосовується в мережах Біткоїн, Лайткоїн, Догекоїн і багатьох інших (у деяких системах він може бути відсутнім, а емісія здійснюється за допомогою краудфандінга ICO, IPO або форжингом (PoS)).

Що таке майнінг криптовалют

Майнінг простими словами — це процес, під час якого вирішуються математичні головоломки, в результаті чого вивільняються нові блоки з інформацією. Це приносить певну кількість електронних грошей, які вносяться в загальну скарбничку і реєструються в публічній «бухгалтерській книзі» (blockchain). Також в цей час опрацьовуються і транзакції з вже існуючими монетами. Вони перевіряються на обчислювальних пристроях учасників P2P мережі і додаються в ланцюжок блоків.

Під час процесу майнінгу останні транзакції перевіряються на достовірність і компілюються у блоки. Учасник, який першим вирішує цю задачу, отримує винагороду. Такий підхід був спеціально задуманий як заохочення тим, хто жертвує обчислювальні потужності комп'ютерів на підтримку роботи мережі і видобуток нових монет. Вперше такий метод був застосований в цифровій валюті Bitcoin і на даний час велика частина інших криптовалют діє за схожими принципами.

Все влаштовано так, що складність обчислень стабільно збільшується, що потребує постійного росту обчислювальних потужностей мережі. У перші місяці після появи Біткоїна, ефективно майнити його можна було практично на будь-якому комп'ютері, використовуючи тільки CPU, але дуже скоро мережа ускладнилася настільки, що навіть на топових PC з потужним процесором це робити стало невигідно.

Тоді для цієї мети почали застосовувати потужні відеокарти, а виробники заліза активно почали випускати материнські плати з 3, 4 і навіть 5 слотами PCI-Express для установки топових графічних адаптерів в режимі SLI або Crossfire. На основі потужних відеокарт, майнери-любителі почали збирати так звані «ферми» — спеціальні комп'ютери, призначені для комерційного майнінгу криптовалюти.

Однак у міру подальшого ускладнення мережі Біткоїн, навіть потужні ферми ставали все менш і менш рентабельні і пов'язано це з кількома причинами:
  • по-перше, протоколи емісії в основі Bitcoin влаштовані так, що винагорода за майнінг розподіляється не рівномірно, а перевага віддається найбільш потужним машинам;
  • по-друге, після обчислення кожних 260 тис. блоків, що відбувається приблизно кожні 4 роки, розмір винагороди за розрахунок одного блоку знижується в 2 рази (відбувається «вполовинення» або «halving»).
Так, спочатку, нагорода була 50 BTC за блок, з 2013-го по середину 2016-го 25 BTC, після цього – всього 12,5, а до 2020 року вона знизиться до 6,25 BTC, що робить майнінг все менш вигідним. Рішенням стало об'єднання користувачів в пули для підвищення ефективності видобутку криптовалюти, при цьому весь прибуток розподіляється між учасниками відповідно до потужності їх комп'ютерів. Новим словом в майнінгу стала поява у 2013-му році ASIC-модулів і спеціальних промислових майнінгових комп'ютерів на їх основі, призначених для розрахунку хешів.

Сьогодні майнінг криптовалюти без грошей практично неможливий. Особливо це стосується згаданого раніше Біткоїна — влитися туди зі своїм комп'ютером просто не вийде, на майнінг біткоїнів спрямовані потужності цілих серверів, так званих біткоїн-ферм. Що вже говорити — найбільша біткоїн-ферма, розташована в Китаї, на одну лише електрику витрачає 80 тисяч доларів щомісяця.

Що потрібно для майнінгу

Все для генерації монет знадобиться наступне:
  • Електронний гаманець. Його можна завантажити на офіційному ресурсі розробника конкретної цифрової валюти. Він являє собою захищений контейнер, в якому будуть зберігатися отримані доходи.
  • Пакет програмного забезпечення. Зараз є різні програми для майнінгу, доступні на всіх популярних ОС (Windows, Linux, OS X).
  • Реєстрація в онлайн-пулі майнерів. Члени цих угруповань об'єднують свої обчислювальні пристрої для підвищення ефективності своєї роботи. Отримані монети розподіляються між усіма учасниками.
  • Реєстрація в онлайн-обміннику. Знадобиться тим, хто хоче відразу конвертувати віртуальні монети в звичайні гроші.
  • Надійне інтернет-з'єднання. В ідеалі швидкість повинна складати не менше 2 мегабіт в секунду. Чим вище, тим краще.
  • Місце для установки обладнання. Непогано якщо це буде підвал або інше прохолодне або кондиціоноване приміщення.
  • Обладнання для майнінгу криптовалют. Це може бути і настільний комп'ютер, але краще все-таки використовувати спеціальні обчислювальні машини, призначені для цієї мети. Звичайні ПК, ноутбуки, ігрові консолі або мобільні ґаджети мало того що не надають достатньої продуктивності, але їх ще не можна використовувати за прямим призначенням під час майнінгу — процес займає всі ресурси пристрою.
  • Якісне охолодження. Потрібна також хороша вентиляція, щоб виводити гаряче повітря з приміщення. Майнінг змушує «машини» працювати на 100% навантаженні, що викликає підвищену тепловіддачу. Тому важливо підтримувати в приміщенні прохолоду.
Ну і, звичайно ж, ще потрібно особиста цікавість добувача монет. Адже цей ринок постійно розвивається і чи не щодня відбуваються нові відкриття в області майнінгу криптовалют. Тому відстеження технологічних змін і нових методів оптимізації результатів видобутку монет — необхідна умова успіху.

Обладнання для майнінгу криптовалют

Майнінг на відеокарті

GPU не підходить для майнінгу криптовалют — подібного роду твердження сьогодні можна зустріти все частіше. І велика частка правди в цьому є. Поява професійних «ферм» з видобутку криптовалют значно прискорила випуск нових монет і ускладнила методи шифрування. Тому простим користувачам, у розпорядженні яких є лише неспеціалізироване обладнання, стало набагато складніше генерувати віртуальні гроші. Втім, розробники GPU в останні роки значно збільшили продуктивність своїх пристроїв, тому майнінг на відеокарті все ще поширений.

Майнінг на процесорі

На зорі ери криптовалют CPU звичайних комп'ютерів були досить продуктивними для видобутку віртуальних монет. Але сьогодні такий метод практично не використовується. Особливо якщо мова йде про майнінг Bitcoin, Litecoin та інших популярних цифрових валют. Втім, досвідчені тести фахівців американського онлайн-ресурсу cryptomining-blog довели, що за допомогою звичайних ПК все ще можна наштампувати собі віртуальних монет. Якщо, звичайно, мова йде про більш або менш молоді проекти типу Monero, Coin Magi, Cryptonite або DigitalNote.

Майнінг на спеціальному обладнанні

Зараз генерація нових віртуальних грошей на 90% забезпечується промисловим майнінгом. Цим займаються великі дата-центри, оснащені спеціалізованими комп'ютерами на базі архітектури ASIC. ASIC — це інтегральні схеми, які спочатку були оптимізовані для виконання конкретної задачі. А саме майнінгу криптовалют. Вони у багато разів продуктивніші CPU і відеокарт і при цьому споживають значно менше електроенергії. Обчислювальні машини на базі архітектури ASIC є основним видом обладнання для промислового видобутку криптомонет.

Програми для майнінгу криптовалют

Вже згадані ASIC-машини часто постачаються з вже готовим набором ПЗ від розробника і вимагають тільки налаштування під конкретний тип криптовалюти. Що стосується пристроїв для майнінгу криптовалют на базі звичайних ПК, то тут є досить широкий асортимент спеціалізованого програмного забезпечення:

Програмне забезпечення для Windows

Bitcoin Miner. Має простий у використанні інтерфейс, режим енергозбереження, підтримку пулів і швидку передачу матеріалів. Ще одна корисна опція — функція звітів про прибуток.

Має наступні можливості:
  • динамічне масштабування частоти;
  • вільна ліцензія;
  • підтримка плат FPGA.

CGMiner. Мабуть, найбільш відома і популярна серед майнерів програма. Заснована на вихідному коді CPU Miner.

Має безліч функцій, основні з яких — це:
  • контроль над системою охолодження прямо з програми;
  • можливість віддаленого доступу;
  • самовиявлення нових блоків;
  • підтримка декількох GPU;
  • наявність інструментів для налагодження роботи процесора.

Програмне забезпечення для Linux

CGMiner. Мабуть, найвідоміша і популярна програма для Linux на даний момент. Має безліч функцій, але основними з них є:
  • доступ до налаштувань системи охолодження;
  • можливості створення віддаленого інтерфейсу;
  • автоматичне виявлення нових блоків;
  • підтримка багатопроцесорності.
BFGMiner. Популярний додаток, який не фокусується на графічних процесорах, а й працює з ASIC.

EasyMiner. Просунута надбудова для CGMiner і BFGMiner. З її допомогою можна на повну розкрити потенціал батьківських програм, використовуючи візуалізацію, а також живі графіки і звіти, які оновлюються в процесі майнінгу.

Програмне забезпечення OS X

RPC Miner. Універсальна і найбільш улюблена всіма «маководами» програма для майнінгу. Повністю інтегрована в ОС і має вбудований API розробника. Про неї можна зустріти найбільш хороші відгуки в мережі.

MultiMiner. Популярний настільний додаток для OS X, який також можна використовувати на Windows і Linux. Володіє наступними можливостями:
  • інтуїтивно зрозумілий інтелектуальний інтерфейс;
  • автоматичні оновлення; повідомлення про прибуткових монетах;
  • настроювані стратегії для автоматичного запуску валют;
  • вбудований проксі-сервер;
  • прямий доступ до движка і налаштувань API.
Втім, тут перераховані лише основні програми. Крім них, в мережі є маса цікавого, тому простір для експериментів необмежений.

Рентабельність майнінгу криптовалют

Чи рентабельно видобувати монети сьогодні звичайному користувачеві? На це буде одна коротка відповідь: «Це залежить від того, скільки він готовий витратити». Дати абсолютно точний прогноз не можливо, оскільки рентабельність майнінгу в кожному конкретному випадку залежить від різних факторів. На щастя, зараз є безліч допоміжних інструментів, які допоможуть обчислити рентабельність видобутку Bitcoin і інших криптовалют. Ці калькулятори враховують різні параметри, такі як ціна електроенергії, вартість обладнання та інші змінні і дають вам оцінку прогнозованого прибутку.

Відразу можна відзначити, що при поточних розкладах майнити біткоїн або лайткоїн практично на непрофесійному обладнанні вигідно лише при наявності доступу до безкоштовної або дуже дешевої електроенергії. В іншому випадку краще звернути увагу на такі альтернативи, як:
  • Dash;
  • Safecoin;
  • Peercoin;
  • Namecoin;
  • Monero;
  • Novacoin;
  • Ethereum Classic.
Їх видобуток є більш перспективним з точки зору витрат ресурсів, а темпи зростання капіталізації цих валют дають надію на те, що вкладені гроші повернуться з непоганими відсотками. Також потрібно сказати, що рентабельність не залежить від країни проживання користувача. Оскільки віртуальні гроші повністю децентралізовані, майнінг криптовалюти в Україні по витратності не сильно відрізняється від інших країн.

Майнінг криптовалюти без вкладень

Чи можна добувати монети без купівлі обладнання? Такий варіант є. Це хмарний майнінг і хмарний майнінг без вкладень криптовалюти. Він являє собою ту ж звичну генерацію цифрових грошей, тільки на чужому обладнанні, за допомогою віддаленого доступу.

Плюси:
  • криптовалюта без майнінгу надходить відразу на гаманець;
  • не потрібно нічого завантажувати;
  • не потрібні хороші пули — все вже є;
  • всі розрахунки вже зроблені власником сервера;
  • низька мінімальна сума для старту.
Хмарний майнінг — це майнінг кріптовалюти на автоматі. Користувач платить тільки за оренду серверів і отримує монетки. Втім, це не найкращий майнінг кріптовалюти, оскільки частина прибутку йде на оплату оренди.

Майнінг чи заробіток на біржі — де вигідніше

Оскільки прибутковість майнінгу криптовалют для простих користувачів не найвища, багато хто розглядають в якості альтернативи заробіток на криптовалютах на біржі.

Мова йде про таких брокерів як eToro, де поряд з акціями Apple (NASDAQ: AAPL), Ferrari (NYSE: RACE), Facebook (NASDAQ: FB) та іншими можна укладати угоди по криптовалютах, таких як Bitcoin, Dash, Ripple, Litecoin...

Це найпростіший спосіб заробити на зміні курсу криптовалюти, адже замість дорогого обладнання, гроші можна відразу вкласти в операцію на біржі і для цього не потрібні величезні суми, мінімальна сума для відкриття рахунку $200, а операцію можна відкрити і з меншої суми.

Вигода перед покупкою устаткування для багатьох очевидна:
  • неминучий ріст складності процесу майнінгу (зниження ефективності заліза);
  • вартість устаткування (від кількох сотень до десятків тисяч доларів);
  • залізо споживає багато електроенергії.

Плюси заробітку на біржі:
  • ніякої метушні з залізом — тільки онлайн-робота;
  • не потрібно великих витрат;
  • можна різко заробити великі суми.

Є ще одне вагоме АЛЕ проти традиційного майнінгу на користь угод на біржі – це падіння курсу валюти. Справа в тому, що на біржі можна укладати угоди не тільки Buy але і Sell, тобто грати на зниження, тоді як традиційні способи майнінгу в цьому випадку тільки втрачають гроші.

Є також і інший спосіб — просто конвертувати звичайні гроші у віртуальні, в надії на зростання курсу.

Стратегія тут проста — навіщо відвалювати купу грошей і часу на придбання, налаштування та обслуговування обладнання, якщо можна просто купити трохи віртуальних монет, а після того, як їх курсова вартість виросте, знову обміняти на реальні гроші з гарним наваром.

Втім, коливання тут не завжди можуть грати на руку вкладнику. Так що перед тим як прикупити монеток, краще вивчити динаміку і зростання капіталізації валюти, яка вас цікавить на одному з сайтів-моніторів.

Враховуючи вищесказане, можна зробити висновок, що торгувати на біржі вигідніше. І це дійсно так. Що стосується фізичного видобутку, то тут потрібно дивитися на ті, які щойно зароджуються цифрові валюти, або інвестувати в створення «ферм» для майнінгу тому, що в поодинці сьогодні багато не заробити.



Форма входу

Пошук

Корисні сайти

Виведення біткоїнів через SWIFT